logo

Breketai

         

 Breketai Klaipėdoje

     Vyresniame amžiuje, arba sudėtingesnių anomalijų atvejais nuimamais plokšteliniais aparatais negaunamas norimas efektas, todėl gydymas atliekamas fiksuotais ortodontiniais aparatais — dantų kabėmis (pacientai paprastai juos vadina breketais).

                                                                         ​

     Breketai (dantų kabės) paprastai gaminami iš metalo, kad būtų itin tvirti, tačiau gali būti naudojamos ir kitos medžiagos (pvz. plastikas ar keramika). Pasaulyje yra labai daug kompanijų, gaminančių breketus, todėl breketai gali būti įvairiausių rūšių; jie skiriasi dydžiu, savo išvaizda, chemine sandara, lanko fiksacijos būdais, kaina ir kitomis savybėmis. Ypač mažus dantis turintiems pacientams galime pasiūlyti klijuoti mažesnius (vadinamus „mini“) breketus. Pasaulyje plintant alergijai nikeliui, kai kurie gamintojai keičia metalo lydinio, iš kurio gaminami breketai, sudedamąsias dalis, visiškai atsisakydami nikelio, todėl jau galime pasiūlyti ortodontinį gydymą atlikti ir nikeliui alergiškiems pacientams. Populiarėja gydymas su beligatūrinėmis breketų sistemomis, nes šių breketų dėka apsilankymai pas ortodontą gali būti retesni, kartais ir gydymas trumpesnis.

                                                         

                                                          ​

     Breketo (dantų kabių) funkcija: tvirtai ir specialioje vietoje laikyti veiklųjį lanką ant dantų. Specialių klijų pagalba breketai (dantų kabės) yra klijuojami ant dantų, o juos jungiančios ortodontinės vielos judina dantis. Ortodontinio gydymo metu dantų judesys yra pasiekiamas persitvarkant kauliniam audiniui aplinkui. Šio proceso metu aktyvuojamos ir specialios organizmo imuninės sistemos ląstelės, vyksta uždegiminės reakcijos, dėl to skausmas tampa ortodontinio gydymo breketais palydovu. Skausmingo gydymo nenori niekas. Skausmo intensyvumas ir trukmė priklauso ne tik nuo organizmo individualių ypatybių, bet ir nuo aktyviojo lanko bei breketų savybių. Todėl mūsų klinikoje dirbama tik su tokiais veikliaisiais ortodontiniais lankais, kurie sukuria mažesnę jėgą, tuo pačiu sukeldami mažiau skausmo pacientui. Darbe naudojami tik geriausių, pasaulinį pripažinimą turinčių kompanijų, aukščiausios kokybės breketai.

                                                                                                                           ​                                                                  

     Gydymas breketais (dantų kabėmis) yra ilgas ir sudėtingas. Jo metu pasunkėja dantų valymas, todėl yra būtina itin kruopšti burnos ertmės higiena. Prieš breketų sistemos fiksaciją gali prireikti ir papildomų procedūrų: burnos ertmės higienos, išgydyti visus dantis. Kartais, trūkstant žandikauliuose vietos, būtina atlikti žandikaulio plėtimą, dantų distalizaciją arba net pašalinti kai kuriuos dantis, kad likusius būtų galima ištiesinti. Žandikaulių plėtimas ir dantų distalizacija suaugusiame amžiuje yra atliekama tik neišimamomis priemonėmis: gomuriniais lankais, greito plėtimo sraigtais. Kartais kaip papildoma atrama yra naudojami specialūs ortodontiniai mikroimplantai.

     Breketų sistemų pagalba yra ištiesinamas bet kokios rūšies dantų kreivumas, bet kokiame amžiuje, svarbiausia, kad dantų ir periodonto apie juos būklė leistų naudoti ortodontinę jėgą. Be breketų sistemų nebūtų įmanoma išgydyti tokios sunkios patologijos kaip dantų retencija, kai dėl sutrikusios danties užuomazgos padėties kaule jis negali išdygti arba dygdamas patologiškai „nutirpdo“ šalia esančių dantų šaknis.

                                                                                                      

          Klaipėdos ortodontijos centras - Jūsų ortodontas Klaipėdoje!                                                         

SUSISIEKITE

37391
Jūsų pateikti asmens duomenys bus tvarkomi Asmenų aptarnavimo tikslu. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia. Jei nesutinkate, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu, prašome asmeniškai atvykti į Klaipėdos ortodontijos centrą pageidaujamai informacijai gauti ar paslaugai užsisakyti.
Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 210095
Mob.: +370 655 26661
info@koc.lt
Darbo laikas:
I - IV: 9:00 — 19:00
V: 9:00 — 18:00

2019 © UAB "Klaipėdos ortodontijos centras". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod