logo

Suaugusiems

     

     „Ar man reikia ortodontinio gydymo?”— tai dažnas klausimas, kurį sau užduoda pacientai. Dantis Jums reikia tiesinti, jei esate nepatenkinti jų estetika.

                                                                 

     Ortodontinis gydymas atliekamas beveik visada dėl to, kad pacientai yra nepatenkinti savo dantų išvaizda: tai gali būti dantų susigrūdimas, dantų retumas, kai kurie dantys gali visiškai netilpti lanke ir panašiai. Tiesių dantų pageidauja daug žmonių, nes iš tiesų, šypsena — labai svarbi mūsų išvaizdos dalis. Žmonės, kurių dantys yra kreivi, jaučia nepasitenkinimą, paprastai mažiau šypsosi arba šypsodamiesi slepia dantis. Retai kuris pacientas kreipiasi dėl siauro žandikaulio, apsunkinto dantų išsivalymo ar kt. Tačiau ne visų žmonių psichologija yra vienoda. Dažnai tenka susidurti su priešinga situacija: nors žmogaus dantys išties yra kreivi, jis nejaučia dėl to jokio diskomforto ir visiškai nenori nieko keisti.

     Siekis turėti gražią šypseną — ne vienintelė priežastis tiesinti dantis ir gydyti sąkandį. Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas ir dėl funkcinių priežasčių, tokių kaip kryžminis sąkandis, apatinio žandikaulio - smilkininio sąnario problemos, gilus traumuojantis ar atviras sąkandis ir kt. Ortodontinis gydymas yra būtinas tik išimtinais atvejais, kai dėl sudėtingų anomalijų sutrinka paciento kramtymas, kalba, rijimas.

                                                                                               

     Reikia pažymėti, kad atsiranda vis daugiau ir suaugusių pacientų, kurie nori ištiesinti dantis, jeigu dėl įvairių priežasčių to negalėjo padaryti paauglystėje. Ortodontinis gydymas įmanomas bet kuriame amžiuje, tik suaugusiųjų gydymas trunka ilgiau, ne visas dantų susigrūdimo rūšis ortodontas pajėgia išgydyti be kitų specialistų pagalbos, kartais trukdo nepakankamai gera dantų ar periodonto būklė ir t.t. Suaugusiems pacientams, turintiems dideles žandikaulių dydžio ir padėties anomalijas, kartu su ortodontiniu gydymu gali būti reikalinga ortognatinė chirurgija.

     Ortodontinio gydymo trukmė tiesiogiai priklauso nuo problemos sudėtingumo bei gydymo apimties. Gydymo trukmei didelės reikšmės turi ir ortodontinių priemonių rūšis bei pacientų pareigingumas.

       Šiuo metu dantų tiesinimas efektyviausiai atliekamas dvejomis skirtingomis aparatų grupėmis: dantų kabėmis (breketais) ir dantų kapomis (alaineriais).

                                                                                      ​

     Breketai yra nenuimami aparatai, jie klijuojami ant dantų išorinių arba vidinių paviršių, pagrindinį dantų judinimo darbą atlieka veiklusis lankas, kurį vizitų metu aktyvuoja gydytojas ortodontas.

     Dantų kapos - tai nuimamos kietos skaidrios plokštelės, keičiamos vidutiniškai kas 2 savaites, ir kiekvienoje naujoje kapoje dantys yra nukreipiami vis į naują poziciją pagal iš anksto numatytą vizualizuotą kompiuterinę programą.

     Abi aparatų grupės turi savo privalumų ir trūkumų, ne tik dėl išorinio vaizdo, bet ir dėl gydymo mechanikos. Pavyzdžiui, dantų kapos laimi dėl estetikos ir puikių dantų išsivalymo galimybių ortodontinio gydymo eigoje. Kapos yra gaminamos individualiai kiekvienam pacientui, tad gydymo įkainis yra šiek tiek aukštesnis lyginant su metaliniais breketais.

     Ortodontinis gydymas visada susideda iš dviejų fazių: aktyvios (gydymo) ir pasyvios (retencijos). Paprastai gydymas dantų plokštelėmis ar breketais trunka vidutiniškai 1.5-2.5 metus. Šiuo periodu pacientas turi lankytis pas ortodontą vidutiniškai kas 6 — 8 savaites, vyksta aktyvus dantų judėjimas, žandikaulių persitvarkymas. Gydymą atliekant beligatūrinėmis breketų sistemomis apsilankymai pas ortodontą gali būti retesni, kartais ir gydymas trumpesnis. Koregavus sakandį, pasiekus norimą gydymo rezultatą, gydymas pereina į pasyvią fazę, kurioje dar vyksta pokyčiai kaule, bei periodonto raištyje. Šiuo periodu yra nešiojami kiti aparatai. Retencija trunka panašų laiko tarpą, kaip ir aktyvus gydymas.

     Koreguojant sąkandį, modifikuojant žandikaulių augimą, gydymas kartais užtrunka dar ilgiau: 3 – 4 metus, nes gydymas atliekamas etapais, gali prireikti kelių aparatų rūšių.

   Vyresniame amžiuje, arba sudėtingesnių anomalijų atvejais nuimamais plokšteliniais aparatais negaunamas norimas efektas, todėl gydymas atliekamas fiksuotais ortodontiniais aparatais — kabėmis (pacientai paprastai juos vadina breketais).

                                                                  

     Breketai (dantų kabės) paprastai gaminami iš metalo, kad būtų itin tvirti, tačiau gali būti naudojamos ir kitos medžiagos (pvz. plastikas ar keramika). Pasaulyje yra labai daug kompanijų, gaminančių breketus, todėl breketai gali būti įvairiausių rūšių; jie skiriasi dydžiu, savo išvaizda, chemine sandara, lanko fiksacijos būdais, kaina ir kitomis savybėmis. Ypač mažus dantis turintiems pacientams galime pasiūlyti klijuoti mažesnius (vadinamus „mini“) breketus. Pasaulyje plintant alergijai nikeliui, kai kurie gamintojai keičia metalo lydinio, iš kurio gaminami breketai, sudedamąsias dalis, visiškai atsisakydami nikelio, todėl jau galime pasiūlyti ortodontinį gydymą atlikti ir nikeliui alergiškiems pacientams. Populiarėja gydymas su beligatūrinėmis breketų sistemomis, nes šių breketų dėka apsilankymai pas ortodontą gali būti retesni, kartais ir gydymas trumpesnis.

                                                                                            

     Breketo (dantų kabių) funkcija: tvirtai ir specialioje vietoje laikyti veiklųjį lanką ant dantų. Specialių klijų pagalba breketai (dantų kabės)yra klijuojami ant dantų, o juos jungiančios ortodontinės vielos judina dantis. Ortodontinio gydymo metu dantų judesys yra pasiekiamas persitvarkant kauliniam audiniui aplinkui. Šio proceso metu aktyvuojamos ir specialios organizmo imuninės sistemos ląstelės, vyksta uždegiminės reakcijos, dėl to skausmas tampa ortodontinio gydymo breketais palydovu. Skausmingo gydymo nenori niekas. Skausmo intensyvumas ir trukmė priklauso ne tik nuo organizmo individualių ypatybių, bet ir nuo aktyviojo lanko bei breketų savybių. Todėl mūsų klinikoje dirbama tik su tokiais veikliaisiais ortodontiniais lankais, kurie sukuria mažesnę jėgą, tuo pačiu sukeldami mažiau skausmo pacientui.

                                                                        

    Gydymas breketais (dantų kabėmis) yra ilgas ir sudėtingas. Jo metu pasunkėja dantų valymas, todėl yra būtina itin kruopšti burnos ertmės higiena. Prieš breketų sistemos fiksaciją gali prireikti ir papildomų procedūrų: burnos ertmės higienos, išgydyti visus dantis. Kartais, trūkstant žandikauliuose vietos, būtina atlikti žandikaulio plėtimą, dantų distalizaciją arba net pašalinti kai kuriuos dantis, kad likusius būtų galima ištiesinti. Žandikaulių plėtimas ir dantų distalizacija suaugusiame amžiuje yra atliekama tik neišimamomis priemonėmis: gomuriniais lankais, greito plėtimo sraigtais. Kartais kaip papildoma atrama yra naudojami specialūs ortodontiniai mikroimplantai.

     Breketų sistemų pagalba yra ištiesinamas bet kokios rūšies dantų kreivumas, bet kokiame amžiuje, svarbiausia, kad dantų ir periodonto apie juos būklė leistų naudoti ortodontinę jėgą. Be breketų sistemų nebūtų įmanoma išgydyti tokios sunkios patologijos kaip dantų retencija, kai dėl sutrikusios danties užuomazgos padėties kaule jis negali išdygti arba dygdamas patologiškai „nutirpdo“ šalia esančių dantų šaknis.

     Ortodontija yra neatsiejama visos odontologijos dalis. Ortodontas padeda arba priima pagalbą iš kitų sričių specialistų. Ortodontija kartais yra naudojama tik kaip pagalbinis sąkandžio ar dantų estetikos atstatymo metodas. Pavyzdžiui:

     Tokiais ir panašiais atvejais dantų tiesinimas yra gerokai trumpesnis už normalų ortodontinio gydymo laiką.

                                                                 

     Kitų sričių specialistų pagalba įvairiose ortodontijos etapuose yra taip pat svarbi:

                                                              

 

Klaipėdos ortodontijos centras - Jūsų ortodontas Klaipėdoje.

SUSISIEKITE

98672
Jūsų pateikti asmens duomenys bus tvarkomi Asmenų aptarnavimo tikslu. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia. Jei nesutinkate, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu, prašome asmeniškai atvykti į Klaipėdos ortodontijos centrą pageidaujamai informacijai gauti ar paslaugai užsisakyti.
Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel.: 8 46 210095
Mob.: +370 655 26661
info@koc.lt
Darbo laikas:
I - IV: 9:00 — 19:00
V: 9:00 — 18:00

2019 © UAB "Klaipėdos ortodontijos centras". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod